Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

9. 09. 2018 13:42:04
Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

Je možné si přečíst všechna média, zvaná mainstreamová a dočtete se, že „populistická, krajně pravicová“ strana Švédských demokratů má blízko k historickému vítězství. Dalo by se to interpretovat i jinak a to tak, že tradiční levicová politika přestala Švédy bavit a neřeší jejich skutečné problémy. Nevnímá problémy občanů své země, ale nad tyto problémy staví svoje ideje a svojí ideologii. Nechci se však zabývat Švédskem. Protože to, co se děje ve Švédsku je problémem celé Evropy, včetně naší země.

Na serveru iDnes vyšel článek o britském konzervativci Jacobu Rees-Moggovi, kde se píše „Podle některých médií je kuriózní tváří současné vlny populismu, která brojí proti liberálním hodnotám, politické korektnosti a zavedeným politickým elitám“

Co je populistického na tom, že někdo staví na tradičních hodnotách? Na hodnotách, které vyznávali jeho předkové, rodiče, prarodiče, hodnotách, které formovaly společnost, utvářely lidská práva a úctu k člověku? Co je populistického na to, že někdo staví na práci, na sebeobětování pro rodinu a svojí zem? Co je populistického na tom, že člověk by měl spoléhat sám na sebe a ne na stát? Co je populistického na tom, že každý by se měl podřídit platným zákonům a dodržovat je? A kde je ten respekt k jiným názorům a pluralitě názorů, jak žádají levicový aktivisté? Jak někdo může respektovat „lidskoprávní“ aktivisty, když oni sami nejsou schopni žádného respektu k názoru druhých a při nesouhlasu občanů s levicovou a přistěhovaleckou politikou pořádají protidemonstrace, kdy se snaží svým názorovým oponentům se svobodně vyjádřit?

Skutečnost je však taková, že „ty takzvané populistické“ strany mnohdy ani nejsou ani levicové, ani pravicové. Jsou, proti systému jako takovému a ukazují na problémy, které ty „zavedené strany neřeší“ , problémy, které jsou důležité a vadí. Třeba nekontrolovatelná imigrace ze zemí Třetího světa a s tím vznikající problémy. Popravdě, ty strany nezískávají voliče proto, že se jim nelíbí imigrace, ale proto, že pojmenovaly problémy s touto imigrací související. Řekly naplno, co lidi trápí a co lidé řeší. Je to populismus? Vím, mnozí řeknou, ale vždyť je volí jen 20 procent lidí. Problém však je v tom, že některé mainstreamové strany, převzaly část agendy od těchto „populistických“ stran, aby jim voliči neutekli. Část té agendy převzali ne proto, že by šlo o populismus, ale protože sami představitelé těch stran vědí, že jejich politika selhává, ale chtějí si zachovat tvář a hlavně se udržet u moci. A zapomíná se na další věc a to je stálost voličů. Určitá politická setrvačnost. Lidé jsou totiž ve své podstatě konzervativní.

Liberální demokraté se rádi ohání svobodou, progresivitou. V čem ta svoboda a progresivita spočívá? Liberální demokraté oslavují Francouzkou revoluci, byla progresivní v tom, že revolucionáři povraždili všechny s jiným názorem a pak ta revoluce skončila bankrotem, zadlužením, protože už nebylo kde krást. Přesto dokola budou opakovat „Svoboda, rovnost, bratrství“ (Liberté, Égalité, Fraternité). Na druhou stranu však tu rovnost upírají všem, kteří s nimi nesouhlasí. Smazané účty na FB, Instagramu apod. svědčí o mnohém. Jakoby po vzoru nacistů a komunistů nejraději vytvořili společnost jednotně myslících lidí.

Mluvíme o středověku jako době temna. Ale v té době vznikla naše civilizace na základě diskuze. Tenkrát se tomu říkalo disputace, Konfrontace názorů. Ta dnes přestává existovat. Vlastně ani není. Lidé často dostávají prostřednictvím médii jen jeden názor, který odsuzuje „ten špatný“ názor"

Pro lidi v naší republice to má nádech odsuzování Charty 77, která byla odsouzená, aniž by kdo věděl co obsahuje.

Autor: Martin Kavka | neděle 9.9.2018 13:42 | karma článku: 43.33 | přečteno: 2445x


Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.01 | Přečteno: 2033 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.63 | Přečteno: 1541 | Diskuse

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma článku: 42.67 | Přečteno: 2383 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Stanislava Ševčíková

Na druhý pohled: porouchané poruchou příjmu potravy v rekonstrukčním procesu

„Někdy to prostě nevypadá jako v příručkách“ je věta, kterou autoři zakončují svůj tištěný projekt knížky výpovědí o poruchách příjmu potravy. Lidé s poruchou příjmu potravy bolestně hledají svou identitu.

20.10.2018 v 15:21 | Karma článku: 5.14 | Přečteno: 108 | Diskuse

Zdenek Horner

Haháááá! Panství mužů končí.

Tu a tam se ještě někteří chlápci mrskají, ale genderofašofeministky to mají již pevně v rukou. Na genderové vymývání mozků nikoho nevpustí, asi aby mu nebyl mozek vymyt. Ode dneška ne Velký bratr, ale Velký homosexuál.

20.10.2018 v 0:16 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 698 | Diskuse

Most mezi námi

Rozhovor s porotcem - Ivo Kaplán

Aktivní část fotosoutěže již skončila - ale konec to rozhodně není. Porotci nyní ještě pilně hodnotí a nás pak čeká spousta další práce s grafiky, tiskaři a pak při organizaci výstav vybraných fotografií ze soutěže.

19.10.2018 v 10:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Zdenek Horner

Katastrofa katolické církve v Čechách

V reflexi protestního aktu Anety Petani možná zanikl fakt, že aktivistka je současně katoličkou, která se ke své duchovnosti veřejně hlásí. Katolické církvi hrozí rozkol. Vedení katolíků možná opět torpéduje svoji budoucnost.

19.10.2018 v 0:39 | Karma článku: 16.18 | Přečteno: 2011 | Diskuse

Libor Popovský

Progresivisté: Reálný svět versus Říše pohádek

Článek Davida C. Stolinskyho "Progressives: The Real World vs. Neverland", který vyšel 2. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

18.10.2018 v 9:04 | Karma článku: 20.99 | Přečteno: 304 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 42.66 Průměrná čtenost 2679

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz