Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

3. 08. 2018 10:05:19
Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

Bloger Horner napsal článek, který měl být reakcí na blogerku, která vyjádřila svůj názor na imigraci. Vzhledem k tomu, že neuvedl na kterou, tak bohužel nemám možnost srovnání toho co psala ona, a srovnání s tím co k tomu co píše tento „humanista“. O to však ani nejde, článek páně Hornera je i tak více než výmluvný a prozrazuje dost o něm samotném, zvláště, když pak v diskusi píše, že šlo o „sarkasmus“. Což může, vzhledem k širšímu významu tohoto slova, znamenat i snahu o ponížení někoho na kterého nestačím argumentačně, za pomocí lži a výmyslů.

Dotyčný bloger píše „A tak se nedávno stalo, že bylo na jednom špatně nafouknutém člunu ve Středozemním moři vyloveno 123 negramotných, schizofrenních, zločinných migrantů, kteří volali: Chceme dávky, chceme dávky. To jim zřejmě namluvili jejich rodinní příslušníci, když je vypravili na dalekou cestu za bezpracným životem. Přečetli si to na těch plakátech. Bylo to jediné, co dokázali ty nekvalitní a neschopně nemocné migrantské kreatury naučit“

Začnu s tím posledním „migrantské kreatury“ – je to snaha pana blogera, podsunout svým čtenářům, že lidé odmítající migraci z Afriky, v migrantech nevidí lidi, nevidí v nich nic lidského. Podobně jako se pan Horner snaží vykreslit odpůrce imigrace, se snažili nacisté vykreslit Židy. Jako někoho, kdo vidí jen sebe a ostatní jako podřadné a snažící se ostatní ovládnout. Rád bych autorovi doporučil knihu „Nacistické Německo a Židé“ od Saula Friedländera. Možná by pak poznal, že nacisté nedělali z Židů podlidi, přestože to tak vypadalo, ale naopak lidi schopné všeho, lidi nenávidějící ostatní a snažící se o světovládu, přičemž používali stejná slova, jako pan Horner „kreatury“ což vkládali do úst Židům jako jejich postoj k nežidovským národům, čímž chtěli vzbudit odpor nejen k Židům, ale všem,kteří neuznávali nacistickou politiku. Ostatně podobně se chovali i další extrémní levičáci a to komunisté a stejně jako nacisté používali obdobné argumenty. Jen se změnily osoby, mimo Židů. Ty komunisté nenáviděli stejně jako nacisté, jen svojí nenávist transformovali do boje proti kapitalismu a vynechali princip národa. Logicky, nacisté se orientovali nacionálně, komunisté internacionálně.

Že podstatná část „uprchlíků“ je negramotných, dokazují i data německého úřadu pro imigraci BAMF jak je přinesly Byznysnoviny: „Velká část migrantů v Německu je negramotných. Asi 43 tisíc uprchlíků zapojených do integračních kurzů neumí vůbec číst ani psát. Kvůli toho nejsou běženci schopni sehnat ani podřadnou práci“ a jak z toho vyplývá tak: „Zhruba 43 tisíc migrantů v Německu podle úřadu muselo být umístěno do speciálních kurzů pro negramotné, které jim mají pomoci naučit se číst i psát. Mnozí z nich jsou prý ale naprosto neschopní naučit se mluvit německy v jazykových kurzech.
Čtyři z pěti studentů stále mluví německy tak špatně, že nemají šanci najít si jakoukoliv práci – i tu nejméně kvalifikovanou. Uprchlíci přitom navštěvují mimořádně malé vzdělávací skupiny a absolvují celkem 1300 vyučovacích hodin.
Méně než pětina, tedy asi 17% migrantů zapojených do programu, bylo schopno mluvit německy na střední úrovni, která je nezbytná pro základní pracovní uplatnění“

Pro budoucnost těchto lidí to znamená, že zbývající část života v Evropě většina z nich stráví na sociálních dávkách, případně budou vykonávat nekvalifikovanou práci typu „dej víko na krabičku“
Pan Horner se snaží „sarkasticky“ tuto skutečnost vyjádřit slovy – cituji „Chudá evropská společnost je neuživí ani týden, natož, aby je léčila. Kapitalismus není založený na tom, že se o vás někdo stará.

On to samozřejmě myslí tak, že „bohatá“ evropská civilizace má dost prostředků na to, aby pomohla každému. Což je ovšem omyl, stejně jako nedávno geniální myšlenka paní Maláčové, která prosazuje zvýšení mezd státním zaměstnancům s argumentem „Pokud budeme platit vyšší platy, tak z toho bude profitovat státní rozpočet, protože to znamená vyšší daňové a sociální příjmy pro státní rozpočet“ Nejspíše jí nikdo neřekl, že státní rozpočet z toho profitovat nebude, protože státní zaměstnanci do rozpočtu nic neodvádí, ale naopak z něj berou. Účetně sice odvedou na daních, sociálním a zdravotním pojištění více, ale pořád jsou to peníze ze státního rozpočtu, který naroste nejen o vyšší mzdy, ale také o odvody ve výši 35 procent, který zaplatí lidé ze soukromého sektoru ze svých daní. Úsměvná byla reakce paní Malačové na dotaz, že ekonomika neporoste pořád. Na to odpověděla V tuto chvíli ale roste a bavíme se o navyšování nyní“ Jako typická socialistka vidí co je teď a nemyslí na budoucnost, protože v případě propadu ekonomiky, se sníží příjem státu, ale výdaje zůstanou stejné. Což znamená další a další zadlužení. A kdo to bude platit? Socialisté určitě ne, doplatí na to ti nejchudší, kterými se levice tak ráda ohání.

Tím se vrátím k „sarkasmu“ pana Hornera. – Evropa uživí migranty i více než týden, ale za cenu dalšího zadlužení a za cenu zvyšování daní. Pan Horner si neuvědomuje, že celá Evropa je v dluzích a už dnes žije na úkor budoucích generací, nehledě na to, že mimo dvanácti států v EU, je ve většině evropských zemí nezaměstnanost vyšší než pět procent a postupující se robotizací se nezaměstnanost bude zvyšovat. Ostatně například sociálnímu Švédsku přibude jen z jedné banky 2 500 nezaměstnaných, protože je nahradí roboty. Logicky, čím vyšší daňová zátěž, tím více se firmy snaží snížit náklady a jak známo za roboty se nemusí platit ani sociální a zdravotní pojištění, ale také se jim nemusí vyplácet mzda. Zároveň to znamená další výdaje pro již tak zdevastovaný švédský sociální systém, který se rozkládá pod náporem imigrantů. To je také argumentem proti všem, kteří tvrdí, že migranti budou vydělávat na důchody stárnoucí evropské populaci. Nebudou. Jen stárnoucí evropská populace bude mít nižší důchody, aby bylo možné zaplatit následky sociálních experimentů aktivistů a socialistických stran.

Kdo na to doplatí budou nejen ti „uprchlíci“ kterým se, podle pana Hornera a jiných musí pomoci, ale ve svém důsledku všichni. Protože to iluzorní bohatství Evropy se stane iluzorním příkladem rovnosti. Kdy všichni se budou mít stejně. Tedy bídně.

Autor: Martin Kavka | pátek 3.8.2018 10:05 | karma článku: 42.71 | přečteno: 2412x

Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.08 | Přečteno: 2115 | Diskuse

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma článku: 43.37 | Přečteno: 2482 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.68 | Přečteno: 1592 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Popírání neokolonialismu jeví se mi poněkud hloupé

Všude je mnoho veřejných i odborných zdrojů. Pravdou je, že kolonialismus velmocí, k nimž jsme nikdy nepatřili se rozpadl zhruba do roku 1970. Nicméně pokračoval érou neokolonialismu, kterého se účastníme i my.

16.7.2019 v 16:05 | Karma článku: 9.78 | Přečteno: 572 | Diskuse

Zdenek Horner

Některý bloger je zde neskutečně chytrý

Naštěstí jen neskutečně. On je spíše vychytralý. Rozhodně má patent na rozum. Zřejmě vydaný samým Okamurou, stínovým ministrem antimigrantské pravdy všeho druhu. Libyjské gulagy ho nijak netrápí.

15.7.2019 v 23:14 | Karma článku: 12.59 | Přečteno: 861 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Nelžeme si sami sobě ?

Současné politické postavení hnutí ANO není vůbec zásluha Andreje Babiše. Jde o vyron stejné síly,jako byla doba husitská a další revoluce.Vidíme události 19 a 20. století i současné období strachu a nadějí.

15.7.2019 v 7:36 | Karma článku: 10.15 | Přečteno: 259 | Diskuse

Veronika Valíková

Stihne ministr Plaga vrátit sloh a literaturu školám?

Na jaře slíbilo Ministerstvo školství ČR předložit poslancům novelu, na niž mnozí češtináři netrpělivě čekají, neb se týká se změny maturitního modelu.

11.7.2019 v 9:49 | Karma článku: 17.66 | Přečteno: 359 | Diskuse

Zdenek Horner

S migranty obětujete sami sebe

Strach řídí část společnosti směrem k romantickému řešení migrace. Zastrašování příkladnou perzekucí, utopením, diskriminací – Damoklovým mečem trestu smrti prostřednictvím společenského lynče.

9.7.2019 v 20:42 | Karma článku: 25.73 | Přečteno: 6082 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2689

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz