Rakousko chce zakázat politický islám, Francie naopak pustí na svobodu 450 islamistů

8. 06. 2018 13:36:07
Západní země ukazují čím dál tím větší bezbrannost s děním u svých muslimských menšin. Což se ukazuje na různých „experimentech“ a to od skoro naprosté tolerance, jako ve Švédsku, či naopak o snahu z islámu odstranit politiku.

Pamatujete si před třemi lety, kdy začal velký příchod Orientu do Evropy? Ovšem nikoliv jako inspirace orientálním uměním, orientální módou a zpestření jídelníčku jako v době Rokoka, nýbrž jako masová migrace stovek tisíc, lépe řečeno milionů lidí z Východu. Jako by se „domluvili“ Pákistánci, Iráčané, Iránčané, Afghánci, Syřané, Maročané, Alžířané, Tunisané a další. Pamatujete si na to, jak bylo lidem z východní Evropy vyčítáno, že nechtějí uprchlíky, že na rozdíl od zemí západní Evropy neznají muslimy, muslimy neviděli a jak západní země žijí v poklidu se svou islámskou menšinou?

Že západní země nežili v poklidu se sice ukázalo už dříve. Masakr v londýnském metru, masakr na nádraží v Madridu, občas probleskující zprávy o stínových islámských soudech v Británii, pár zavražděných jako Theo van Gogh, jedna exmuslimka Ayaan Hirsi žijící pod ochranou policie občas vypálená auta v Paříži. Jinak klídek a tabáček dalo by se říci. A přestože i dnes se najdou jedinci, kteří budou obhajovat islámskou imigraci a budou tvrdit, že ti „radikálové“ nemají s islámem nic společného, tak přesto nedokáží zabránit tomu, aby vlády některých evropských zemí svými politickými kroky demonstrovaly, že idylka skončila, protože nikdy nebyla. Spíše se ukazuje, že to, co doutnalo pod povrchem, masová imigrace z islámských zemí ukázala v plné nahotě a vlády evropských zemí poznaly, že muslimské komunity nejsou oddané svým zemím, nesdílejí demokratické hodnoty, ale staví nad ně učení islámu.

Ve Francii je už dva roky stanné právo a snaha laicizovat islám .Například vypuštěním z Koránu veršů nabádajících k nenávisti (Manifest francouzských osobnosti - viz niže). Obavám se však, že pak by z Koránu moc nezbylo, když těchto veršů je 349. Nebo například zákazem zahalování jako například v Nizozemí. Případně dávání většího prostoru muslimům jako ve Švédku v naději, že když na ně budeme hodní, oni budou hodní na nás. Případně jako v Rakousku snahou o potlačení politické složky islámů. Obavám se však, že ani jedno, ani druhé nebude mít šanci na úspěch, a to z toho důvodu, že problémy, které řeší Západoevropské země není v jednotlivých částech islámu, nýbrž v samotném podstatě islámu. To, o co se snaží ve Francii, nebo v Rakousku není reforma islámského učení, ale deformace islámu, navíc řízená shora, politicky a lidmi, kteří jsou mimo islám. Politiku od islámu nejde oddělit. To by z islámu moc nezůstalo, protože islámu je podřízena i politika. Je jeho součástí, protože vše musí být v souladu s Alláhem. Kdyby tak někdy politici naslouchali lidem jako je Robert Spencer jeden z nejlepších znalců islámu na světe anebo somálské aktivistce Ayaan Hirsi, případně dalšímu vynikajícímu znalci islámu a islámskému učení jakým ke koptský kněz Zakaria Botros.

Problém evropských politiků je, že se nedívají na islám očima muslimů, ale očima evropských politiků, vyrostlých v demokratické společnosti, poznamenané politickou korektností a přehnaným humanismem. Vlastně on to není jen problém politiků, ale také všech možných aktivistů, kteří žijí v klamu, že i vrah má svoje práva, přičemž zapomínají, že vrah by měl mít jediné právo, a to právo na spravedlivý proces. Bohužel, v přecitlivělé společnosti mnozí nevidí jako špatného vraha, ale společnost, která nebyla dost ohleduplná k dotyčné lidské bytosti, které pak nezbylo nic jiného než vraždit. Podobným způsobem se staví k menšinám. Omlouvám se, k jedné jediné menšině. Nikde jsem nezaznamenal, že by stejná péče jako o muslimy byla o hinduisty, buddhisty, židy, šintoisty anebo sikhy.

Rakousko, jak uvedl deník iDnes se rozhodlo řešit situaci zavřením několika mešit a potlačováním politického islámu. Mezitím ve Francii, kde vládne stanné právo oznámili, že do konce roku 2019 propustí 450 islámských radikálů. Pustí tedy hlasatele politického islámu do ulic a budou doufat. Zároveň však několik stovek francouzských intelektuálů podepsalo manifest za revizi Koránu, nabádajícího k antisemitismu, za vypuštění násilných veršů a Macron chce laicizovat islám. Prostě hledá se řešení problému, který podle našich „aktivistů“ neexistuje.

Chápu, že politici musí řešit problémy se stále sílící muslimkou komunitou a na jednu stranu chápu, že například pro Německo je těžké jít do konfrontace s Tureckem, vzhledem k turecké komunitě a poznání, že více než Německo německé Turky zajímá sultán Erdogan a ta turecká menšina jsou i voliči, že?

Přitom proč se neřídit osvědčeným? Můj dům, můj hrad? Můj hrad, moje pravidla a pokud se ti to nelíbí, tak zde nemusíš být? Nelze nabízet pohostinství těm, kteří pohrdají hostitelem a chtějí jeho dům změnit podle svých zvyků, bez ohledu na názor hostitele.

Autor: Martin Kavka | pátek 8.6.2018 13:36 | karma článku: 46.26 | přečteno: 4867x

Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.02 | Přečteno: 2049 | Diskuse

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma článku: 43.34 | Přečteno: 2449 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.63 | Přečteno: 1554 | Diskuse

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma článku: 42.68 | Přečteno: 2390 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Proč dělají " AKTIVISTÉ" pitomosti ? Asi někoho zastupují !

Na Národní třídě v Praze "aktivisté" dnes házeli květiny od Zemana,Babiše a Okamury do odpadového koše.Pro někoho to je nějaký symbol a pro jiného pitomost těžko pochopitelná. Normální člověk by to nikdy neudělal. Je to novinka.

17.11.2018 v 13:25 | Karma článku: 35.60 | Přečteno: 1075 | Diskuse

Veronika Valíková

17. listopad, naše nová vládní krize a revoluční džinové

K 17. listopadu si píšu článek téměř každý rok. Ráda na tu dobu vzpomínám, ráda o ní vyprávím studentům. Oba 17. listopady byly střetem svobody a dvou mocných totalit - nacismu a komunismu. Demokracie je systém velmi zranitelný...

17.11.2018 v 10:17 | Karma článku: 19.70 | Přečteno: 465 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Chtěl by jet na Krym. Jen se bojím následků u nás.

Všichni jsme si rovni,ale je mnoho rovnějších. Na Krym prý nemůžeme, neb to je bezpečnostní riziko. Jen nevím pro koho ? Já se nebojím a byla by to hezká dovolená. Stejně tam budeme časem jezdit masově. Chorvatsko není již in.

16.11.2018 v 21:18 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 566 | Diskuse

Most mezi námi

Fotosoutěž - vyhlášení výsledků a pozvání na vernisáž

Dlouho očekávaná chvíle je zde. Máme výsledky fotosoutěže a dvacet vybraných fotografiích už se zpracovává v tiskárně. A tak je namístě, abychom vás s výsledky seznámili a pozvali vás na slavnostní vernisáž.

16.11.2018 v 11:59 | Karma článku: 3.92 | Přečteno: 156 | Diskuse

Zdenek Horner

Jak porazit islamismus?

Především je nutno přiznat si podobný fanatismus ve vlastních řadách. Odborná veřejnost ví jak s extremismem zacházet. Měli bychom se poučit z politických postojů k vlastnímu extremismu, jejž také neumíme vytěsnit.

16.11.2018 v 10:53 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 485 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2682

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz