Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pro pana Polického – Muslimský cukrář se svatebním dortem pro gaye

6. 06. 2018 15:11:15
Původně jsem chtěl reagovat v diskusi pod svým článkem, ale nakonec jsem se rozhodl, že tohle není jen na pár slov, či několik vět.

Pan Polický pod mým článkem argumentuje následujícím „Jen by mě zajímalo jestli všichni ti co schvalují právo pekaře neupéct dort homosexualům by k tomu přistupovali stejně pokud pekař by byl muslim?

Z mé zkušenosti by ti samí vykřikovali, jak je Islám nesnášenlivý vůči gayům.

Pokud by neupekl muslimský pekař dort na svatbu křesťanům, bylo by zde plno takových, co by psali nejen o nesnášenlivosti, ale i o tom jak "nás chtějí ovládnout" a jak je takové náboženství neslučitelné s našimi hodnotami.První, kdo by se vůči tomu vymezoval by byl autor, kterému by to stačilo možná i na víc než jeden článek.Jakmile se ale jedná o křesťana, co odmítl péci pro Gaye pak jak mávnutím kouzelného proutku dle nich nejde o nesnášenlivost, ale o právo toho pekaře“

Pan Polický zjevně nepochopil, že moje kritika islámu a chování muslimů, není proti jejich náboženskému přesvědčení, ale proti učení islámu jako takovému, o kterém se domnívám a je to možné doložit, že toto učení není kompatibilní s demokracií evropského střihu, a proto do Evropy jako takové nepatří. Co kritizuji je to, že muslimové se nechtějí přizpůsobit evropským standardům, ale vyžadují pro sebe určité extrabuřty a chtějí, aby se tomu společnost přizpůsobila a ta za pomocí lidskoprávních aktivistů tak v mnoha případech činí. Více se k tomu nebudu vyjadřovat, ostatně ve svých blozích jsem se k tomu vyjádřil, včetně odkazů, již dostatečně.

Pokud by ten pekař byl muslim, tak by se nejspíše nic nedělo. Spíše by vznikl chaos v hlavách aktivistů z organizace ACLU, která hájí práva náboženských, etnických a sexuálních menšin. Něco podobného, jako když člen Greenpeace sleduje chráněného bobra, který okusuje chráněný strom. Takže bychom v důsledku ani nevěděli, že nějací gayové byli u muslimského pekaře s žádostí o svatební dort. Pokud by ovšem došlo k tomu, k čemu došlo v souvislosti s pekařem z Colorada, tak bych napsal to samé, co jsem napsal. Nezměnil bych na tom ani slovo.

Na další část příspěvku pana Polického o výkřicích, že islám je k homosexuálům nesnášenlivý, odpovím ano, islám je k homosexuálům nesnášenlivý. Ve většině islámských zemi není homosexualita tolerována, v mnohých jsou homosexuálové zavírání a v dalších je homosexualita trestána smrtí. V několika málo výjimkách, jako je Jordánsko, Tunis anebo Turecko se jedná o státní toleranci, v Jordánsku vycházející z osvícenosti prozápadního krále, v Turecku díky sekulárnímu režimu, i když tam je to jen otázkou času, než sultán Erdogan ovládne celou zemi nejen politicky, ale také nábožensky a Tunis svou laickost drží za pomoci armády a policie a potlačuje projevy islámu. O to více je paradoxní, když se organizace jako ACLU zastávají právě například muslimů a zároveň „bojují“ za práva homosexuálu, tedy gayů a leseb. Nedávno jsme byli svědky, kdy samozvaný Islámský stát vraždil homosexuály shazováním ze střech domů. I v celkem nábožensky „liberálním“ státě jako Irán jsou homosexuálové vražděni veřejně a to pověšením.

Je třeba si uvědomit jednu věc, kterou pan Polický zjevně nechce pochopit. Jestliže někdo vyžaduje respekt ke svému názoru, či náboženského přesvědčení, měl by respektovat názor druhého, stejně jako jeho náboženské přesvědčení. Tohle je prostě celý základ demokracie. Pokud ovšem někdo vyžaduje respekt, jako „sexuální menšina“ a nerespektuje druhé, v daném případě náboženské přesvědčení pekaře a tento respekt k sobě si na něm vynucuje i za pomoci soudu, tak už nejde o demokracii. Je to prvek totality. Pekař, ať křesťanský, tam muslimský má právo odmítnout něco, co je proti jeho přesvědčení. V tom problém není. Problém nastává, když se někdo snaží svoje přesvědčení vnutit ostatním a nařizovat ostatním, aby se tím řídili. A to byl přesně příklad dotyčných homosexuálních partnerů.

A na závěr, nemám problém jít si sednout s muslimem do baru. A také jsem, i ve ValMezu, kde jich žije několik, v baru s některými seděl. Problém budu mít ve chvíli, kdy mi dotyčný muslim začne říkat, že podle islámu je alkohol haram a měl by být zakázaný. Bohužel to se mi nestalo. Muslimové mají jednu zvláštnost, jakmile jsou mimo svoje domovské země a islámské komunity, tak jim alkohol nevadí. Naopak. Problém nastane, když se sejdou dva muslimové. Pak vládne islám a no alcohol.

Autor: Martin Kavka | středa 6.6.2018 15:11 | karma článku: 40.46 | přečteno: 1997x


Další články blogera

Martin Kavka

Opravdu se jedná o nárůst extremismu v Evropě? Ale no tak!

Posledních několik let můžeme číst o radikalizaci části obyvatel v Evropě a vzestupu populistických, neřkuli extrémistických stran. Například německé AfD, Švédských demokratů či Pravých Finů v zahraničí. Takže malé zamyšlení

22.6.2018 v 14:16 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 226 | Diskuse

Martin Kavka

USA ukázaly na pokrytectví Rady OSN pro lidská práva, jenže pokrytecká je celá OSN

Že spolupráce mezi národy, myšlenka to amerického prezidenta Wilsona, je nejen problematická, ale mnohdy nemožná ukázala již první světová organizace Společnost národů, založená roku 1919, jako reakce na První světovou válku.

20.6.2018 v 14:07 | Karma článku: 41.44 | Přečteno: 1613 | Diskuse

Martin Kavka

Multikulturalismus se vyprázdnil, islám už není náboženství míru, co včil? Diverzita?

Musím se obdivovat novodobým sociálním a kulturním inženýrům. Jakmile je nějaká jejich idea zprofanovaná, přijdou s novou definicí a novým názvem. Něco, jako když se Evropská ústava změnila na Lisabonskou smlouvu.

15.6.2018 v 17:27 | Karma článku: 42.59 | Přečteno: 1834 | Diskuse

Martin Kavka

Váš imigrant není můj imigrant, nechtějte abych platil vaši radost pomáhat

V souvislosti s i italským ne připlouvajícím lodím „charitativních“ organizací, se objevil starý nešvar. Musíme být solidární. Musíme pomáhat, musíme, prostě musíme.

13.6.2018 v 17:36 | Karma článku: 48.69 | Přečteno: 15071 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Když Německo zavede kontroly na hranicích, tak my taky, řekl Babiš

V té naší milované EU děláme všichni nové pitomosti. Jsme skoro federální uskupení a budeme se pořád vzájemně všelijak šikanovat. Nejhorší je,že ve všem nehledáme příčiny a řešíme jen hloupě následky,

22.6.2018 v 14:32 | Karma článku: 4.74 | Přečteno: 119 | Diskuse

Martin Kavka

Opravdu se jedná o nárůst extremismu v Evropě? Ale no tak!

Posledních několik let můžeme číst o radikalizaci části obyvatel v Evropě a vzestupu populistických, neřkuli extrémistických stran. Například německé AfD, Švédských demokratů či Pravých Finů v zahraničí. Takže malé zamyšlení

22.6.2018 v 14:16 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 226 | Diskuse

Miroslava Stillerova

Česká pošta=katastrofa, aneb ještě Vás to baví?

Proboha, tedy Bóže, proč jsi stvořil Českou poštu!?!? Český národ postihla další katastrofa, jménem Česká pošta!!! Ze všech katastrof, je to snad jedna z těch nejtrvanlivějších a nejkatastrofičtější ze všech! Nebójte, budu mít ...

22.6.2018 v 11:00 | Karma článku: 22.83 | Přečteno: 1224 | Diskuse

Zdenek Horner

Benešův postup byl zřejmě nevyhnutelný

Paní Merkelová a další sudetští či bavorští politici by si měli prostudovat objektivněji dějiny. Zajímavé rovněž je, že se vždy útočí na odsun z Československa, na Poláky si netroufají. V Polsku prováděli totiž horší zvěrstva.

22.6.2018 v 3:12 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 795 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Evropská komise zavedla cla na importy zboží z USA za téměř tři miliardy euro

Svět se prostě zbláznil. Lépe řečeno mnozí představitelé. U nás je to také parta nemocných lidí,ale nemohou páchat problémy ve světovém měřítku.Svět na nás kašle a zvysoka.Proč si hrajeme na pupek světa ?

20.6.2018 v 14:50 | Karma článku: 8.94 | Přečteno: 466 | Diskuse
Počet článků 370 Celková karma 41.22 Průměrná čtenost 2658

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz