Pro pana Polického – Muslimský cukrář se svatebním dortem pro gaye

6. 06. 2018 15:11:15
Původně jsem chtěl reagovat v diskusi pod svým článkem, ale nakonec jsem se rozhodl, že tohle není jen na pár slov, či několik vět.

Pan Polický pod mým článkem argumentuje následujícím „Jen by mě zajímalo jestli všichni ti co schvalují právo pekaře neupéct dort homosexualům by k tomu přistupovali stejně pokud pekař by byl muslim?

Z mé zkušenosti by ti samí vykřikovali, jak je Islám nesnášenlivý vůči gayům.

Pokud by neupekl muslimský pekař dort na svatbu křesťanům, bylo by zde plno takových, co by psali nejen o nesnášenlivosti, ale i o tom jak "nás chtějí ovládnout" a jak je takové náboženství neslučitelné s našimi hodnotami.První, kdo by se vůči tomu vymezoval by byl autor, kterému by to stačilo možná i na víc než jeden článek.Jakmile se ale jedná o křesťana, co odmítl péci pro Gaye pak jak mávnutím kouzelného proutku dle nich nejde o nesnášenlivost, ale o právo toho pekaře“

Pan Polický zjevně nepochopil, že moje kritika islámu a chování muslimů, není proti jejich náboženskému přesvědčení, ale proti učení islámu jako takovému, o kterém se domnívám a je to možné doložit, že toto učení není kompatibilní s demokracií evropského střihu, a proto do Evropy jako takové nepatří. Co kritizuji je to, že muslimové se nechtějí přizpůsobit evropským standardům, ale vyžadují pro sebe určité extrabuřty a chtějí, aby se tomu společnost přizpůsobila a ta za pomocí lidskoprávních aktivistů tak v mnoha případech činí. Více se k tomu nebudu vyjadřovat, ostatně ve svých blozích jsem se k tomu vyjádřil, včetně odkazů, již dostatečně.

Pokud by ten pekař byl muslim, tak by se nejspíše nic nedělo. Spíše by vznikl chaos v hlavách aktivistů z organizace ACLU, která hájí práva náboženských, etnických a sexuálních menšin. Něco podobného, jako když člen Greenpeace sleduje chráněného bobra, který okusuje chráněný strom. Takže bychom v důsledku ani nevěděli, že nějací gayové byli u muslimského pekaře s žádostí o svatební dort. Pokud by ovšem došlo k tomu, k čemu došlo v souvislosti s pekařem z Colorada, tak bych napsal to samé, co jsem napsal. Nezměnil bych na tom ani slovo.

Na další část příspěvku pana Polického o výkřicích, že islám je k homosexuálům nesnášenlivý, odpovím ano, islám je k homosexuálům nesnášenlivý. Ve většině islámských zemi není homosexualita tolerována, v mnohých jsou homosexuálové zavírání a v dalších je homosexualita trestána smrtí. V několika málo výjimkách, jako je Jordánsko, Tunis anebo Turecko se jedná o státní toleranci, v Jordánsku vycházející z osvícenosti prozápadního krále, v Turecku díky sekulárnímu režimu, i když tam je to jen otázkou času, než sultán Erdogan ovládne celou zemi nejen politicky, ale také nábožensky a Tunis svou laickost drží za pomoci armády a policie a potlačuje projevy islámu. O to více je paradoxní, když se organizace jako ACLU zastávají právě například muslimů a zároveň „bojují“ za práva homosexuálu, tedy gayů a leseb. Nedávno jsme byli svědky, kdy samozvaný Islámský stát vraždil homosexuály shazováním ze střech domů. I v celkem nábožensky „liberálním“ státě jako Irán jsou homosexuálové vražděni veřejně a to pověšením.

Je třeba si uvědomit jednu věc, kterou pan Polický zjevně nechce pochopit. Jestliže někdo vyžaduje respekt ke svému názoru, či náboženského přesvědčení, měl by respektovat názor druhého, stejně jako jeho náboženské přesvědčení. Tohle je prostě celý základ demokracie. Pokud ovšem někdo vyžaduje respekt, jako „sexuální menšina“ a nerespektuje druhé, v daném případě náboženské přesvědčení pekaře a tento respekt k sobě si na něm vynucuje i za pomoci soudu, tak už nejde o demokracii. Je to prvek totality. Pekař, ať křesťanský, tam muslimský má právo odmítnout něco, co je proti jeho přesvědčení. V tom problém není. Problém nastává, když se někdo snaží svoje přesvědčení vnutit ostatním a nařizovat ostatním, aby se tím řídili. A to byl přesně příklad dotyčných homosexuálních partnerů.

A na závěr, nemám problém jít si sednout s muslimem do baru. A také jsem, i ve ValMezu, kde jich žije několik, v baru s některými seděl. Problém budu mít ve chvíli, kdy mi dotyčný muslim začne říkat, že podle islámu je alkohol haram a měl by být zakázaný. Bohužel to se mi nestalo. Muslimové mají jednu zvláštnost, jakmile jsou mimo svoje domovské země a islámské komunity, tak jim alkohol nevadí. Naopak. Problém nastane, když se sejdou dva muslimové. Pak vládne islám a no alcohol.

Autor: Martin Kavka | středa 6.6.2018 15:11 | karma článku: 40.58 | přečteno: 2049x

Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.08 | Přečteno: 2115 | Diskuse

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma článku: 43.37 | Přečteno: 2482 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.68 | Přečteno: 1592 | Diskuse

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma článku: 42.71 | Přečteno: 2412 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Popírání neokolonialismu jeví se mi poněkud hloupé

Všude je mnoho veřejných i odborných zdrojů. Pravdou je, že kolonialismus velmocí, k nimž jsme nikdy nepatřili se rozpadl zhruba do roku 1970. Nicméně pokračoval érou neokolonialismu, kterého se účastníme i my.

16.7.2019 v 16:05 | Karma článku: 9.78 | Přečteno: 572 | Diskuse

Zdenek Horner

Některý bloger je zde neskutečně chytrý

Naštěstí jen neskutečně. On je spíše vychytralý. Rozhodně má patent na rozum. Zřejmě vydaný samým Okamurou, stínovým ministrem antimigrantské pravdy všeho druhu. Libyjské gulagy ho nijak netrápí.

15.7.2019 v 23:14 | Karma článku: 12.59 | Přečteno: 861 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Nelžeme si sami sobě ?

Současné politické postavení hnutí ANO není vůbec zásluha Andreje Babiše. Jde o vyron stejné síly,jako byla doba husitská a další revoluce.Vidíme události 19 a 20. století i současné období strachu a nadějí.

15.7.2019 v 7:36 | Karma článku: 10.15 | Přečteno: 259 | Diskuse

Veronika Valíková

Stihne ministr Plaga vrátit sloh a literaturu školám?

Na jaře slíbilo Ministerstvo školství ČR předložit poslancům novelu, na niž mnozí češtináři netrpělivě čekají, neb se týká se změny maturitního modelu.

11.7.2019 v 9:49 | Karma článku: 17.66 | Přečteno: 359 | Diskuse

Zdenek Horner

S migranty obětujete sami sebe

Strach řídí část společnosti směrem k romantickému řešení migrace. Zastrašování příkladnou perzekucí, utopením, diskriminací – Damoklovým mečem trestu smrti prostřednictvím společenského lynče.

9.7.2019 v 20:42 | Karma článku: 25.73 | Přečteno: 6082 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2689

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz