Neupéci dort homosexuálům je právo; Nejvyšší soud USA rozhodl správně

5. 06. 2018 15:38:02
Tak dlouho se tlačí na pilu, až se pila otupí anebo praskne. Jako ve Spojených státech, kde si homosexuální pár nárokoval „svatební“ dort a po odmítnutí zažaloval pekaře.

Zvítězil zdravý rozum, dalo by se říci. Zvláště ve Spojených státech, které prožívají těžké období levicového aktivismu. Kácení soch amerických generálů, agresivního feminismu proměněného do hnutí Metoo, pozitivní diskriminace, obviňování lidí evropského původu apod. Vlastně nešlo o nic, co by muselo vzbuzovat emoce. Americký pekař Jack Phillips prostě odmítl upecí svatební dort pro dva homosexuály Charlie Craiga a Davida Mullinse, kteří v roce 2012 přišli do jeho pekařství se žádosti, aby jim upekl dort k jejich svatbě. Po jeho odmítnutí nastala mela. Pekař byl dotyčnou dvojící zažalován a v roce 2015 soud v Denveru rozhodl, že se pekař dopustil diskriminace, což podle serveru denik.cz, bylo považováno za vítězství gayů a leseb.

Na všem je ovšem zarážející jedna věc. Když byl tento homosexuální pár odmítnut Jackem Phillipsem z důvodu jeho víry a náboženského přesvědčení, proč nešel o pekařství dál a prostě pekaře zažaloval ve stylu „My máme ze zákona právo se vdávat a ženit a tvoje povinnost je, se tomu podřídit, bez ohledu na to, co si o tom myslíš a bez ohledu na svoji víru“. Z pohledů dotyčné homosexuální dvojice byla povinnost pekaře respektovat jejich touho po „manželském“ svazku, ale oni sami nebyli ochotni respektovat víru pekaře. Nebyl to pekař, kdo se ukázal netolerantní. Sám řekl, že by neměl problém pro gaye upéci koláče, dort k narozeninám, ale ne dort ke svatbě. Respektoval, že jsou gayové, ale těžko mohl respektovat, že svazek dvou mužů je manželstvím, kteréžto je svazkem muže a ženy. Netoleranci naopak projevili oni dva muži, kteří si svoje „právo“ na dort a zpochybnění jejich „práv“ vynucovali soudem.

Po šesti letech, kdy soudy nižší instance dávali za pravdu homosexuálnímu páru, rozhodl Nejvyšší soud USA: „Phillips měl nárok na neutrální rozhodnutí, které by plně a spravedlivě zohlednilo jeho náboženské výhrady“. Rozhodnutí, které je jediné správné. Obávám se však, že tímto rozhodnutím Nejvyššího soudu kauza neskončí.

Ostatně jak je uvedeno na aktualne.cz:

S tím však nesouhlasila Americká organizace na ochranu občanských svobod (ACLU), která v případu zastupovala homosexuální pár Mullinse a Craiga. „Všichni si ceníme náboženské svobody, jak jí chrání americká ústava. To, ale nikomu nedává právo někoho jiného diskriminovat.“ vysvětluje médiím ředitelka ACLU Kasey Suffrediniová

Podle ACLU občanská práva ano, náboženskou svobodu ano, ale pokud to někdo uplatní svojí náboženskou svobodu, tam, kde to dle některých není vhodné, tak jde o diskriminaci a náboženská svoboda musí jít stranou. Nebo spíše, náboženská svoboda je podřízená požadavkům odporujícím náboženské svobodě a přesvědčení. Což ovšem odporuje Prvnímu dodatku ústavy USA „Svoboda vyznání, tisku, projevu, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd“

Že se aktivisté ACLU nevzdávají dávají najevo už svým článkem, v němž se odkazují na další případ a to květinářství, která odmítlo uvázat kytici pro homosexuální pár a tento případ je pořád otevřený.

Nestačí jím, že v USA jsou homosexuální svazky legální. Chtějí, aby homosexuálové měli práva nad práva dané ústavou USA i za cenu porušení Prvního dodatku. Ostatně, jejich slogan, že boj neskončil s odkazem na to, že Trump útočí na občanská práva, tedy hlavně práva LGTB a přistěhovalců jsou výmluvná.

Je zajímavé, že všichni aktivisté jako ti z ACLU bojují za práva, ale nikdy nemluví o povinnostech těch, za které bojují. Ti mají jen práva a ti ostatní? Mohou buď mlčet anebo respektovat práva těch za které ACLU bojuje a přispívat daněmi na splnění snů levicových aktivistů. Ostatně, už v roce 2011 si, podle iDnes, bílí Američané věřili, že jsou kvůli své rase, diskriminováni „Po dekádách snah o zavedení multikulturní společnosti mnozí američtí běloši cítí, že efekt "obráceného rasismu" rozšířil obavu, aby za žádnou cenu neurazili člověka s odlišnou barvou kůže, za což nyní platí. Myslí si, že v současnosti čelí diskriminaci víc než černoši“

Neznám, přesně ani není uvedeno, čeho všeho se ten výzkum týkal, ale pomalu se k tomu může přidat i náboženské a politické přesvědčení, ale vím jedno již v roce 2011 bylo zřejmé, že bílí Američané, kteří vybudovali USA se začínají cítit jako druhořadí ve své zemi. Trump nevyhrál proto, že řekl „Udělejme Ameriku opět velikou", ale proto, že ukázal na problémy těch, kteří tu Ameriku velikou udělali a kteří jsou předmětem pohrdání všech těch „bojovníků za lidská práva“

Autor: Martin Kavka | úterý 5.6.2018 15:38 | karma článku: 37.27 | přečteno: 1262x

Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.06 | Přečteno: 2098 | Diskuse

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma článku: 43.37 | Přečteno: 2469 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.68 | Přečteno: 1582 | Diskuse

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma článku: 42.71 | Přečteno: 2409 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

rozdýchávání; resuscitace kolektivní soudnosti

povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti

26.5.2019 v 11:56 | Karma článku: 4.52 | Přečteno: 266 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ve volbách se bohužel zapomnělo na mnoho důležitých věcí.

Právě proběhlé volby měly mnoho zvláštností.Sice neútočili teroristé na velbloudech na Staroměstském ani Václavském náměstí,ale děly se věci nevídané.Jako penzionovaný volební komisař předkládám veřejnosti zjištěné skutečnosti.

25.5.2019 v 22:32 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 549 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ekologie mezi námi - dnes ! Děláme to dobře ?

Normální člověk chápe ekologii jako přírodní proces.Dřive se využilo vše,co příroda dala. Taková zabijačka prasete je plně ekologická. Zpracuje se skoro vše.Dnešní třídění odpadu je hezká věc,jen není realizován ten další krok.

24.5.2019 v 8:46 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 205 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Proč tak usilovně pískají demonstrující v těchto dnech ?

Pustil jsem si přenos ze současných demonstrací v Praze a vůbec jsem nepochopil,jak reagují lidé v davu.Kdykoliv řečník řekl cosi proti Babišovi,Zemanovi či Benešové,dav pískal a křičel jako na povel.

22.5.2019 v 16:06 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Libor Popovský

Proč nemohu kritizovat své náboženství?

Článek Majida Rafizadeha "Why Can't I Criticize My Religion?", který vyšel 16. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

22.5.2019 v 9:08 | Karma článku: 25.98 | Přečteno: 611 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2688

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz