Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Inger Stojberg, žena ztělesňující Evropu, Ruth Davidson je symbol úpadku

1. 06. 2018 17:06:31
Zatímco mnozí s nelibostí hledí na pronikání žen do politiky tak v některých případech si říkám, jen více a více žen jako je například dánská ministryně pro integraci Inger Stojberg.

Tato ministryně dala o sobě vědět několikrát, naposledy, když vyslovila názor, že by muslimové o Ramadánu neměli chodit do práce, protože v některých profesích mohou být během tohoto postního období nebezpeční. Předtím ovšem zvedla adrenalin všem levicovým aktivistům, když na její popud Dánsko omezilo imigraci a sociální dávky pro imigranty z čehož se "málem" zhroutila levicová liberálka Sofie Carsten Nielsen.

Dánská ministryně je prostě žena, která nemá problém píchnout do vosího hnízda. Mnozí si ještě pamatují, jak se v arabských zemích pálily dánské vlajky a muslimové bojkotovali dánské zboží, vypalovali dánské ambasády kvůli karikaturám Mohameda od dánského satirika Kurta Westergaarda. Karikatury vycházející z projevů islámu. Když před nedávnem muzeum Sovgaard ve Viborgu pořádalo výstavu o rouhání, tak odmítlo oněch dvanáct karikatur Kurta Westergaarda vystavit, na což paní ministryně reagovala na svém FB profilu, kde sdílela snímek obrazovky svého iPadu, na kterém má jako tapetu nastavenou slavnou kresbu karikaturisty Kurta Westergaarda, která zobrazuje proroka Mohameda s bombou v turbanu.

Inger Stojberg se také proslavila svým prohlášením, že boj s islámem jsme prohráli, a to díky ústupkům muslimům ze strachu z islámu. Řekla to v souvislosti s hrou, urážející Mormony. Doslova řekne, zkuste nahradit slovo Mormon, slovem muslim. Věděla, o čem mluví, stejně to tak věděli Dánové, kteří poznali, co muslimové dovedou rozpoutat jen na základě karikatur Mohameda. Ostatně, přeživší z Charlie Hebdo by také mohli vyprávět. Ale jak vidno, tak paní ministryně nemá problém nazvat věci pravým jménem bez ohledu na současnou politickou korektnost. Mimochodem, paní ministryně řekla přesně to, co řekli kritici divadelní performance v Brně, kde Kristus znásilňuje muslimku. Co by se stalo, kdyby to nebyl Kristus, ale Mohamed?

To taková skotská „konzervativní“ politička Ruth Davidson si myslí, že by se hranice Británie měli otevřít každému a Británie by měla zrušit limity pro imigranty, protože to přispívá Skotsku, ekonomice a různé kultury oživují Británii, respektivě Skotsko. Její myšlenky jsou sice „moderní a progresivní“, ale většina Britů má jiný názor. Podle průzkumu, který zveřejnil deník Dailymail, je většina Britů proti imigraci a jsou zneklidnění kulturním pluralismem, který je podle respondentů upřednostňován nad tradičními britskými hodnotami a tradicemi. Osobně si myslím, že nejen paní Davidson, ale hlavně naši bojovníci za rozmanitou kulturní společnost by se nad tímto průzkumem měli zamyslet. Zvláště proto, že Britům se rozhodně nedá vytknout, že tam mají málo imigrantů.

Nejsem sociolog, či politolog. Ti by to nazvali vrůstajícím „populismem“ a pak doporučili, jak s tím bojovat. Dle mého jde o problém, který byl dlouho potlačován a lidé se přestávají bát vyjádřit svůj názor a nepomůže tomu ani Spiderman z Mali. Lidé v Británii si sice mohou koupit ve stánku jakékoliv jídlo pocházející z desítky zemí a několika kontinentů, což je pozitivní, ušetří za letenku, ale také vidí negativa přistěhovalectví, na které reagují tím, že se stěhují z míst, kde se imigranti usazují, jak o tom přinesl deník iDnes celkem rozsáhlý článek i s odkazem na studii.

Je tedy zcela oprávněné se zeptat, jestli imigrace je opravdu tak pozitivní, za situace, kdy vidíme práva a potřeby příchozích, ale nepožadujeme po nich, aby se podřídili pravidlům a hodnotám, které uznáváme. Nebo spíše, neuznáváme a přizpůsobuje se příchozím, ale pak se budeme ohánět „evropskými hodnotami“, o kterých se sice mluví, ale jejich definice je v rovině klišé. A když někdo vyžaduje nějaká pravidla, tak vzbuzuje odpor jako Inger Støjberg.

Přitom nechce nic menšího než to, aby ti, co přichází respektovali pravidla země, kam přišli. A znovu se zeptám, proč jde někdo do Evropy a zároveň chce žít podle pravidel země, z které odešel? A to se týká i nošení burek, které Dánsko zakázalo a jak řekla dánská ministryně; Je lehčí integrovat křesťana než muslima

Také se jí zeptáme; A kolik znáte muslimů?

Autor: Martin Kavka | pátek 1.6.2018 17:06 | karma článku: 39.11 | přečteno: 1547x


Další články blogera

Martin Kavka

Opravdu se jedná o nárůst extremismu v Evropě? Ale no tak!

Posledních několik let můžeme číst o radikalizaci části obyvatel v Evropě a vzestupu populistických, neřkuli extrémistických stran. Například německé AfD, Švédských demokratů či Pravých Finů v zahraničí. Takže malé zamyšlení

22.6.2018 v 14:16 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 226 | Diskuse

Martin Kavka

USA ukázaly na pokrytectví Rady OSN pro lidská práva, jenže pokrytecká je celá OSN

Že spolupráce mezi národy, myšlenka to amerického prezidenta Wilsona, je nejen problematická, ale mnohdy nemožná ukázala již první světová organizace Společnost národů, založená roku 1919, jako reakce na První světovou válku.

20.6.2018 v 14:07 | Karma článku: 41.44 | Přečteno: 1613 | Diskuse

Martin Kavka

Multikulturalismus se vyprázdnil, islám už není náboženství míru, co včil? Diverzita?

Musím se obdivovat novodobým sociálním a kulturním inženýrům. Jakmile je nějaká jejich idea zprofanovaná, přijdou s novou definicí a novým názvem. Něco, jako když se Evropská ústava změnila na Lisabonskou smlouvu.

15.6.2018 v 17:27 | Karma článku: 42.59 | Přečteno: 1834 | Diskuse

Martin Kavka

Váš imigrant není můj imigrant, nechtějte abych platil vaši radost pomáhat

V souvislosti s i italským ne připlouvajícím lodím „charitativních“ organizací, se objevil starý nešvar. Musíme být solidární. Musíme pomáhat, musíme, prostě musíme.

13.6.2018 v 17:36 | Karma článku: 48.69 | Přečteno: 15071 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Když Německo zavede kontroly na hranicích, tak my taky, řekl Babiš

V té naší milované EU děláme všichni nové pitomosti. Jsme skoro federální uskupení a budeme se pořád vzájemně všelijak šikanovat. Nejhorší je,že ve všem nehledáme příčiny a řešíme jen hloupě následky,

22.6.2018 v 14:32 | Karma článku: 5.66 | Přečteno: 119 | Diskuse

Martin Kavka

Opravdu se jedná o nárůst extremismu v Evropě? Ale no tak!

Posledních několik let můžeme číst o radikalizaci části obyvatel v Evropě a vzestupu populistických, neřkuli extrémistických stran. Například německé AfD, Švédských demokratů či Pravých Finů v zahraničí. Takže malé zamyšlení

22.6.2018 v 14:16 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 226 | Diskuse

Miroslava Stillerova

Česká pošta=katastrofa, aneb ještě Vás to baví?

Proboha, tedy Bóže, proč jsi stvořil Českou poštu!?!? Český národ postihla další katastrofa, jménem Česká pošta!!! Ze všech katastrof, je to snad jedna z těch nejtrvanlivějších a nejkatastrofičtější ze všech! Nebójte, budu mít ...

22.6.2018 v 11:00 | Karma článku: 22.83 | Přečteno: 1224 | Diskuse

Zdenek Horner

Benešův postup byl zřejmě nevyhnutelný

Paní Merkelová a další sudetští či bavorští politici by si měli prostudovat objektivněji dějiny. Zajímavé rovněž je, že se vždy útočí na odsun z Československa, na Poláky si netroufají. V Polsku prováděli totiž horší zvěrstva.

22.6.2018 v 3:12 | Karma článku: 21.49 | Přečteno: 795 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Evropská komise zavedla cla na importy zboží z USA za téměř tři miliardy euro

Svět se prostě zbláznil. Lépe řečeno mnozí představitelé. U nás je to také parta nemocných lidí,ale nemohou páchat problémy ve světovém měřítku.Svět na nás kašle a zvysoka.Proč si hrajeme na pupek světa ?

20.6.2018 v 14:50 | Karma článku: 8.94 | Přečteno: 466 | Diskuse
Počet článků 370 Celková karma 41.22 Průměrná čtenost 2658

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz