Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maďaři odmítli imigraci z Afriky

10. 05. 2018 17:06:17
Jak uvádí na svých stránkách ministerstvo zahraničí Maďarska „Prohlášení v Marrákeši v rámci Rabatského procesu může vést k nové imigrační vlně“ (1)

Není nutné zdůrazňovat, že Maďarsko se stalo jakýmsi otloukánkem Evropy. Postavilo ploty v roce 2015, kdy madam Merkelová vítala uprchlíky. Zdůrazňuje křesťanské hodnoty a také tak činí, odmítá neřízenou imigraci a snaží se pomáhat ve světě křesťanům. Zastává konzervativní sociální politiku. Nejde s proudem, a naopak se nedívá na problémy kolektivistickými brýlemi, ale pohledem z vlastní země a z hlediska potřeb a zájmů své země. Proto je Maďarsko špatné. Vlastně není špatné, je to arcilotr Evropy a maďarský premiér málem jako totalitní diktátor.

Proč potom Orbána volí tolik lidí. Tolik, že jejich hlasy daly jeho straně parlamentní většinu? Pravda, hlas obyčejného Maďara nikoho nezajímá. Důležitější jsou minoritní hlasy, které nejsou většinou přijímány, ale dobře znějí zastáncům liberální demokracie. Hlasy aktivistů a různých politologů. Nic proti, názor každého člověka má stejnou váhu v dialogu a voliči ve volbách rozhodují, ke které straně se připojí. Voliči v Maďarsku odmítli multikulturní Evropu, odmítli různé sociální experimenty s imigrací. Místo ostrakizování, by měl být jejich hlas respektován. Stejně jako jednání jejich politiků, kterým voliči dali svůj hlas. Je to jiné jednání politiků s voliči než jednání bývalého premiéra Sobotky, který sice odmítl kvóty, ale dobrovolně přijme stovky uprchlíků. Takové vlk se nažere, ale koza zůstane celá.

Mimochodem, když Maďaři stavěli plot, tak je všichni kritizovali, když začalo stavět plot Rakousko, tak se o tom jen mluvilo. Mimo Itálie, které se to nelíbilo. Maďarsko neudělalo nic jiného, než že chránilo svojí zem. To samé dělá Rakousko anebo Francie v Mentonu. Ale špatným je Maďarsko.

Je možné a zcela legitimně si klást otázky, zda je nutné, aby Evropa imigranty přijímala. Jak ukazuje příklad z Německa, tak nejsou žádným přínosem, ale spíše zátěží ve státním rozpočtu. Pokud ekonomika díky imigraci stoupá, tak to není díky jejich přínosu, ale díky státním výdajům, které se také započítávají do HDP. Je možné se ptát na přínos. Pokud to budeme posuzovat podle stánků s kebabem, podle arabských restaurací a obchodů a exotiky, tak zcela jistě, protože místo čtyřhodinového letu do Egypta, stačí jen přejet státní hranice do Mnichova. Nevím jak kdo, ale raději si zajedu do Egypta, kde si dám tradiční jídlo v tradičním prostředí a do Mnichova si zajdu na klobásku se zelím, pivem a servírky v dindrlu. Přeci jen ty bavorské servírky vypadají lépe než muslimky v burce, které více než kráčející ženu připomínají netopýra, kterému utrhli křídla.

Nejsem, a vlastně nikdy nebudu proti tomu, aby do země přicházeli imigranti. Denně se stýkám na stavbách s Ukrajinci, Moldavci, Rusíny a Rumuny. Čas od času využiji i služeb vietnamských večerek. Všech těchto lidí si vážím. Pracují na své budoucnosti. Někteří spojí svoji budoucnost s naší zemí, někteří se vrátí domů. Když budete procházet našimi městy, tak uvidíte architekturu italských, holandských, německých, francouzských mistrů. Mnozí se zde usadili natrvalo a zanechali svoje stopy, jako Santini, jejichž potomek Jan Blažej se proslavil stavbami jako zámek Karlova koruna, klášter v Plasech. Přišli do naší země, nic nechtěli, mimo jednoho, možnost zde pracovat. Mnozí na pozvání, mnozí proto, že jim naše země připadala krásná a další proto, že si zde chtěli splnit sen. Všichni však respektovali zem, která je přijala a její pravidla. Což je to samé, co požaduje po imigrantech i maďarský premiér.

Protože nejde o to, aby se zde imigranti cítili jako doma, to mohli zůstat tam, odkud odešli, ale aby imigranti respektovali hostitelskou zem a domácí se necítili doma jako cizinci.

(1)

Autor: Martin Kavka | čtvrtek 10.5.2018 17:06 | karma článku: 43.98 | přečteno: 2343x


Další články blogera

Martin Kavka

Představitel EU nepřímo vyhrožuje Izraeli. Veřejnost EU je prý proti Izraeli. Jak která

Že představitelé Evropské unie a mnozí představitelé evropských států, nejsou moc nadšeni z toho, že Izrael brání svoji suverenitu a celistvost i za cenu zbraní, je celkem známá věc. Ovšem varování a výhružky jsou nové

25.5.2018 v 16:18 | Karma článku: 36.17 | Přečteno: 744 | Diskuse

Martin Kavka

Není povinnosti starat se o arabské a africké uprchlíky, ať se starají Arabové a Afričané

Evropa je bohatá, ta se postará. Asi tak by se daly přeložit různé apely z OSN na solidaritu evropských zemí s uprchlíky z Afrického kontinentu, případně z asijských zemí.

22.5.2018 v 14:06 | Karma článku: 46.66 | Přečteno: 4197 | Diskuse

Martin Kavka

Věřte elitám jak píší média, ale nacisté odsouzení v Norimberku měli průměrné IQ 128

V době, kdy je v médiích neustále předhazováno jako volí vzdělaní lidé, jaký mají názor politické, vědecké a jiné elity, není špatné se podívat do minulosti. Třeba té nacistické.

21.5.2018 v 15:36 | Karma článku: 41.79 | Přečteno: 2052 | Diskuse

Martin Kavka

Snaha vyhovět muslimům je u některých Němců až směšná

Na pozadí islámského svátku Ramadán, o kterém se mnozí dozví z médií pomalu více než o Vánocích či Velikonocích občas propukne debata, zda Ramadán patří mezi evropské tradice. No nepatří, je to arabsko-islámská tradice.

19.5.2018 v 13:15 | Karma článku: 44.09 | Přečteno: 2973 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Martin Kavka

Představitel EU nepřímo vyhrožuje Izraeli. Veřejnost EU je prý proti Izraeli. Jak která

Že představitelé Evropské unie a mnozí představitelé evropských států, nejsou moc nadšeni z toho, že Izrael brání svoji suverenitu a celistvost i za cenu zbraní, je celkem známá věc. Ovšem varování a výhružky jsou nové

25.5.2018 v 16:18 | Karma článku: 36.17 | Přečteno: 744 | Diskuse

Veronika Valíková

Několik poznámek k tanečkům kolem maturitních testů… a nezapomeňme na slohy!

Do matematiky a melounu nevidím. Náročnost testu z češtiny od roku 2013, respektive 2015, vzrostla – konkrétně přibylo dlouhých textů, s nimiž maturanti pracují, teoretických a abstrakci vyžadujících úkolů, pojmů a otevřených úloh

24.5.2018 v 7:50 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 493 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Nejste z Brna? Smůla, autem už se do centra nedostanete.

Nejsem automobilový závislák,ale vidím věci reálně. Začala to možná Praha ale je to jedno.Orgány měst neřeší výstavbu porkovišť,ale řeší postihy ze výběr peněz za něco,co neexistuje. Jistě se to časem vyřeší robotizací automobilů.

23.5.2018 v 9:49 | Karma článku: 20.11 | Přečteno: 936 | Diskuse

Veronika Valíková

Úlohy zábavné i na hranici chytáku. Jaký byl maturitní test z češtiny?

Letošní didaktický test z češtiny nezvládlo 10,4% maturantů, asi o 0,7 % více než loni. Předešlé tři roky stoupala neúspěšnost o 1,5% ročně. Rozbor jsem psala pro idnes 4. 5., zeleně jsou zabarveny pasáže, které Cermat rozporoval.

23.5.2018 v 9:09 | Karma článku: 15.74 | Přečteno: 1063 | Diskuse

Martin Kavka

Není povinnosti starat se o arabské a africké uprchlíky, ať se starají Arabové a Afričané

Evropa je bohatá, ta se postará. Asi tak by se daly přeložit různé apely z OSN na solidaritu evropských zemí s uprchlíky z Afrického kontinentu, případně z asijských zemí.

22.5.2018 v 14:06 | Karma článku: 46.66 | Přečteno: 4197 | Diskuse
Počet článků 357 Celková karma 41.39 Průměrná čtenost 2597

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.