Žádné peníze pro migranty. A žádné peníze pro neziskovky podporující imigraci

4. 05. 2018 17:37:23
Jak píše internetový deník iDnes, maďarský premiér nesouhlasí s rozpočtem EU, podle kterého by se měly navýšit výdaje na imigranty. „Domnívám se, že migrantům by neměl připadnout ani cent“

Jak dále maďarský premiér uvádí, tak nepodporuje rozpočet, který bere peníze zemědělcům, peníze na místní rozvoj a vědcům a dává je zemím, které přijímají imigranty. Osobně bych sice nepodporoval ani rozpočet, z kterého plynou dotace do zemědělství a na místní rozvoj, ale souhlasím s tím, že směřovat finance z rozpočtu Evropské unie do zemí přijímajících imigranty je trochu mimo. Zvláště, když se jedná o pokus vynucené solidarity. A navíc, proč podporovat země, které takto získávají vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, jako jsou doktoři, inženýři a učitelé?

Není důvod, aby země jako Česká republika podporovala Itálii či Řecko, tedy země mnohem bohatší a navíc země, které neudělaly nic pro ochranu svých hranic. Naopak, v případě Itálie to vypadalo jako imigrační kyvadlová doprava přes Středozemní moře, kdy lodě neziskovek „čekaly“ u pobřeží Libye na svoje „uprchlíky“. Naopak snaha udělat něco s vnější hranicí jako by neexistovala. V Itálii na laxnost? vlády reagovali voliči, kteří většinově volili proti imigrantské a proti unijní strany. Náhoda? Ne, trpká zkušenost s touto živelnou imigrací lidí z Afriky a Blízkého východu.

Je zbytečné psát o tom, že tito lidé přichází z jiného kulturního a náboženského prostředí. To vědí všichni, i propagátoři multikulturalismu. Proto multikulturalismus. Vědí to i odpůrci. „Xenofobové, islamofobové a další fobové“. Jenže zatímco prvně jmenovaní tuto „rozmanitost“ vítají, ti druzí jí pouze respektují a jinak požadují, aby ta rozmanitost zůstala v domácnostech příchozích a příchozí se přizpůsobili pravidlům, kultuře, sociálním zvyklostem a zákonům země, kam přichází. Dva pohledy, dvě východiska a řešení. Jeden pohled je pohled „sluníčkových lidí, přijmout každého, bez ohledu na následky a druhý pohled je s respektem k vlastní zemi a kultuře.

Je zajímavé, že pohled na imigraci sdílí s „xenofoby“ i většina lidí žijících v Evropské unii a to 78 procent. 70 procent obyvatel EU považuje za problém muslimskou menšinu a její populační růst. Politiky tohle nezajímá. Nevaruje je ani skutečnost, že například v Německu se dvě třetiny obyvatel postavily proti návrhu vlády zavést jako státní svátek významné islámské dny. Politici prostě nikdy nerespektují hlas svých voličů. Něco jiného jsou předvolební sliby a něco jiného je pak povolební realita. Vymluvíme se, že? Sliby nebyly zasazeny do reálného rámce. Je jedno zda společenského anebo ekonomického, jak řekl pan Bohuslav Sobotka. Vlastně politici lžou ráno, lžou večer. Jen mají štěstí, že jim chybí „prostořekost“, která by se dostala na veřejnost jako v případě socialistického premiéra Maďarska Gyurcsányho.

Jestliže premiér Maďarska nechce peníze pro migranty ze společných peněz EU, tak nelze než souhlasit. Kdysi lidé odcházeli ze svých zemí za lepším do jiných zemí. Jako například Češi, Moravané, či Slováci. Odcházeli do USA, Austrálie, Kanady. Odcházeli s tím, že v nové zemi si zařídí farmu, firmu, nebo prostě jen budou dělat. Nikdo jim nepomohl, nikdo jim nic nedal. Naopak oni svojí prací přispěli k rozvoji těch zemí.

Proto jsou neziskovky pomáhající integraci, imigraci lidí z jiných zemí zbytečné. Stejně jako státní podpora těchto neziskových organizací. Pokud tyto neziskové organizace chtějí ukázat svojí roli ve společnosti, tak ať si jí zaslouží, ale bez státních peněz. Tyto peníze jde lépe využít ve školství, zdravotnictví, péči o seniory, mentálně postižené. Pokud někdo chce imigranty, tak ať si to platí ze svého, stejně jako jejich integraci do společnosti. Ostatně, například, Belgie vydala mnoho prostředku na integraci imigrantů, hlavně muslimů a jak přiznal Jan Jambon, integrace muslimů je naprosto neúspěšná. V rozhovoru pro belgické noviny Jan Jambon uvedl, že „značná“ část muslimské komunity „tančila“ v ulicích Bruselu po útocích, ke kterým došlo 22. března. Při útocích zemřelo 32 lidí a dalších 300 lidí bylo zraněno.

„Významná část muslimské komunity oslavovala, když k útokům došlo, uvedl ministr v rozhovoru pro deník De Standaard. Ministr zároveň obvinil belgickou imigrační politiku, které se nepodařilo začlenit migranty a uprchlíky do evropské společnosti.

Jako příklad ministr uvedl chování obyvatel čtvrtě Molenbeek poté, co zde byl zatčen hlavní podezřelý z útoků v Paříži. „Házeli kameny a lahve na policii a novináře v průběhu zatýkání Salaha Abdeslama. Je to skutečný problém. Imigranti ze třetí nebo čtvrté generace se otevřeně obracejí proti naší společnosti a jsou ochotni použít násilí,“ řekl Jambon.

Ale budeme to řešit. Více penězi na integraci.

Dělejte čertu dobře, peklem se Vám odmění.

Autor: Martin Kavka | pátek 4.5.2018 17:37 | karma článku: 43.41 | přečteno: 2014x

Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.06 | Přečteno: 2098 | Diskuse

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma článku: 43.37 | Přečteno: 2469 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.68 | Přečteno: 1582 | Diskuse

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma článku: 42.71 | Přečteno: 2409 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

rozdýchávání; resuscitace kolektivní soudnosti

povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti povolební trénink trpělivosti

26.5.2019 v 11:56 | Karma článku: 4.51 | Přečteno: 266 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ve volbách se bohužel zapomnělo na mnoho důležitých věcí.

Právě proběhlé volby měly mnoho zvláštností.Sice neútočili teroristé na velbloudech na Staroměstském ani Václavském náměstí,ale děly se věci nevídané.Jako penzionovaný volební komisař předkládám veřejnosti zjištěné skutečnosti.

25.5.2019 v 22:32 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 549 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Ekologie mezi námi - dnes ! Děláme to dobře ?

Normální člověk chápe ekologii jako přírodní proces.Dřive se využilo vše,co příroda dala. Taková zabijačka prasete je plně ekologická. Zpracuje se skoro vše.Dnešní třídění odpadu je hezká věc,jen není realizován ten další krok.

24.5.2019 v 8:46 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 205 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Proč tak usilovně pískají demonstrující v těchto dnech ?

Pustil jsem si přenos ze současných demonstrací v Praze a vůbec jsem nepochopil,jak reagují lidé v davu.Kdykoliv řečník řekl cosi proti Babišovi,Zemanovi či Benešové,dav pískal a křičel jako na povel.

22.5.2019 v 16:06 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 1387 | Diskuse

Libor Popovský

Proč nemohu kritizovat své náboženství?

Článek Majida Rafizadeha "Why Can't I Criticize My Religion?", který vyšel 16. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

22.5.2019 v 9:08 | Karma článku: 25.98 | Přečteno: 609 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2688

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.cz