Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tak česká mládež je nejvíce ateistická na světě

23. 03. 2018 16:37:32
Vlastně žádná novinka, dalo by se říci. Toto sdělení se objevuje s pravidelností, podle které by se dalo vytvořit nové počítadlo času. Jako vždy na všem je pouze kus pravdy.

Skutečných ateistů ve společnosti moc není. Nevěřit v Boha, neznamená nevěřit v něco jiného. Nemusí to být zrovna Bůh anebo bůh. Víra v něco jiného znamená nahrazení víry v Boha. Je jedno zda se jedná o víru v horoskopy, výklad karet, přírodu, technologie. Je to vždy víra, kterou si člověk vyplňuje svojí duchovní prázdnotu. Něco, jako když si Izraelité při putování na poušti nahradili Boha Zlatým teletem. Svým způsobem si i vrcholné ateistické režimy jako komunismus, vytvořily svoje nedotknutelné modly typu Stalin, Marx, Engels a svoje chrámy, jako například Mauzoleum Lenina v Moskvě. Podobně na tom byli francouzští revolucionáři, kteří se snažili nahradit víru v Boha rozumem. Jak to dopadlo víme. Tento racionální ateismus sebou přinesl první genocidu ve jménu bezbožné společnosti řídící se pouze rozumem.

Nemá smysl a na blogu k tomu ani není prostor, rozebírat proč je pro člověka víra důležitá. Neexistuje člověk, který by v něco nevěřil. Ztráta víry je také cestou k smrti. Člověk věří od svého narození do své smrti. Jako dítě věří rodičům, později učitelům, profesorům. Věří své partnerce, věří, že získá zaměstnání, že zaměstnání neztratí. Později věří, že děti vystudují, že se budou mít v životě dobře. Víra, ať chceme, či nechceme, provází člověka celý život. Každý člověk má nějaké ideály, kterým věří. Podnikatel začíná své podnikání, ne proto, že ví, že bude úspěšný, ale protože věří, že bude úspěšný. Jistota je v životě pouze jedna a tou je smrt. Smrt, které se většina lidí obává. Zbytečně, bát se máme toho co neznáme a ne to o čem víme, že přijde a co nemůžeme ovlivnit. Kdysi jsem četl takovou esej od amerického psychiatra, ale jak je u mě zvykem, tak jméno si nepamatuji. Jméno však není podstatné, podstatná byla myšlenka, kterou vyslovil.

Jestliže člověk ztratí víru ve svět kolem sebe, jestliže ztratí víru sám v sebe, tak je na nejlepší cestě ukončit svůj život. Na cestě sebevraha. Na cestě sobectví, protože tento způsob odchodu ze světa je sobecký, kde není ohled na ty, které po sobě zanechá a jde mu jen o vlastní prospěch.

Můžete namítnout, že muslimové se rádi odbouchnou, což je také sebevražda, ale muslim je přeci věřící. Problém je v tom, že muslim věří, že to musí udělat, protože tak to chce jeho bůh a věří, že za tento čin se mu dostane odměna v podobě skoro nekonečného zástupu nebeských prostitutek. Muslim si nikdy nepřipustí, na rozdíl od křesťana, že víra je jen víra a o víře lze mít pochybnosti. Ostatně, křesťané si mohou přečíst i pasáž z evangelia, kde Kristus volá „Eli, Eli, lema sabachthani; Otče, Otče,proč jsi mě opustil“. Pochybnost o své víře, pochybnost, stejně jako víra je součást člověka. Ostatně, který křesťan si někdy nepoložil otázku, zda Bůh, v kterého věří, skutečně existuje? Tuto otázku si pokládali i všichni ti, které Církev uznává za svaté.

Češi a česká mládež možná patří mezi nejateističtěji národy na světě, ale pak je zcela legitimní se zeptat, proč tito „ateisté“ utratí miliardy korun za horoskopy, věštění z karet, věštění z čehokoliv a kde se bere tato víra, že hvězdy, karty, kávová sedlina, případně vyvolávač duchů, jim ukáže život a jak mají žít? Pravda, nevěří v Boha. Věří v něco jiného, protože v něco potřebují věřit. A v to co věří, pak vytváří jejich hodnotový svět. Ostatně vidíme to i v křesťanství. Již nejsou podstatná Evangelia a víra v Krista, ale to co řekl papež František, to co vnitřně cítím a pak se potkáváme s větami typu....“jsem sice katolík, ale ten moderní a jsem pro to či ono“ Převážně pro to, co není v souladu s předávanou vírou, naukou Církve. Je to vlastně vnitřní nesouhlas s vírou v Boha a snaha zapadnout do té „moderní“ společnosti. Takže už neslyšíme, že Kristus říkal, ale že papež František říkal. Pak by mně zajímalo, čemu tito lidé vlastně věří a co vlastně vědí o tom, čemu věří.

Přiznám se, že miluji skutečné ateisty. Ty co jsem potkal byli lidé kultivovaní, přestože různého vzdělání a společenského postavení. Ale co bylo nejzajímavější, bylo to, že to byli i lidé ochotni připustit možnost Boží existence. A tak se ptám sám za sebe. Kdo je vlastně ateista?

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Martin Kavka | pátek 23.3.2018 16:37 | karma článku: 32.17 | přečteno: 1460x


Další články blogera

Martin Kavka

Enoch Powell – „Vidím řeky krve“

Jak včera server iDnes informoval, uplynulo padesát let od slavného projevu britského konzervativce Enocha Powella. Projevu, který varoval před přijímáním imigrantů z jiných kulturních okruhu. Varování, které se začíná naplňovat.

21.4.2018 v 17:06 | Karma článku: 40.41 | Přečteno: 1246 | Diskuse

Martin Kavka

Malé zamyšlení nad obhájci islámu a imigrace

V diskusích, a nejen v nich občas zaznívá názor, že lidé, co kritizují islám a imigraci jsou vlastně lidé, kteří jsou netolerantní, kteří odmítají pomoc druhým. Nemluvě o nálepkách, že tito lidé jsou xenofobové a islamofobové.

20.4.2018 v 16:36 | Karma článku: 42.15 | Přečteno: 1980 | Diskuse

Martin Kavka

Politická korektnost není cestou ke slušné společnosti, ale cestou do pekel

Novinář Jan Moláček na aktualne.cz (1) sepsal dlouhý článek o politické korektnosti, ve smyslu, že Češi to nechápou a jak na Západě jsou dál než my. Prostě jsme zaostalí, nic nechápeme. Něco jako před 1989 vzhledem k SSSR

17.4.2018 v 14:06 | Karma článku: 43.54 | Přečteno: 2084 | Diskuse

Martin Kavka

Teroristická organizace Antifa zaútočila na tureckou mešitu v Německu

Že příslušníci Antify nejsou žádní beránci se mohl svět už přesvědčit dávno. Tito bojovníci proti „fašismu“ používají metody neblaze proslulé SA,která umetala cestu k moci Adolfu Hitlerovi.

14.4.2018 v 16:36 | Karma článku: 38.44 | Přečteno: 1491 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Překonal svět již svoji krizi ?

Někdy se svět dostává do problémů. Dnes je to jasně problém mezi Ruskem a USA.Dokonce si dovoluji říci,že to je problém mezi Trumpem a Putinem. Samozřejmě jde o problém mezi týmovou prací Trumpových a Putinových lidí.

22.4.2018 v 11:22 | Karma článku: 6.62 | Přečteno: 153 | Diskuse

Zdenek Horner

Křesťanismus aneb brouzdání v řekách krve

Neologismus jsem si analogicky vymyslel podle klausovského homosexualismu. Když někdo něco přehání, pak je to vždycky nějaký ismus. Vnímání světa křesťanistů je tak diametrálně vzdálené skutečnosti, že se zde musím zeptat.

22.4.2018 v 7:58 | Karma článku: 10.41 | Přečteno: 548 | Diskuse

Martin Kavka

Enoch Powell – „Vidím řeky krve“

Jak včera server iDnes informoval, uplynulo padesát let od slavného projevu britského konzervativce Enocha Powella. Projevu, který varoval před přijímáním imigrantů z jiných kulturních okruhu. Varování, které se začíná naplňovat.

21.4.2018 v 17:06 | Karma článku: 40.41 | Přečteno: 1246 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdy již konečně vyhlásí prezident nové volby ?

Podzimní volby již nejdou stihnout a tak budou nové a extra. Těch pár desítek milionů nehraje žádnou roli i když volební komisaří již pocítili značný podraz při druhém kole prezidentské volby. Pracovali z radosti a bez peněz.

20.4.2018 v 22:34 | Karma článku: 18.98 | Přečteno: 508 | Diskuse

Martin Kavka

Malé zamyšlení nad obhájci islámu a imigrace

V diskusích, a nejen v nich občas zaznívá názor, že lidé, co kritizují islám a imigraci jsou vlastně lidé, kteří jsou netolerantní, kteří odmítají pomoc druhým. Nemluvě o nálepkách, že tito lidé jsou xenofobové a islamofobové.

20.4.2018 v 16:36 | Karma článku: 42.15 | Přečteno: 1980 | Diskuse
Počet článků 340 Celková karma 42.06 Průměrná čtenost 2610

                                                                                                                         

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.