Středa 27. května 2020, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. května 2020 Valdemar

Nepocházím z opice, jakože je živý Bůh nade mnou

3. 11. 2017 15:28:13
Přál bych si, aby tato věta neznamenala opovržení od těch, co jsou „vědecky“ na výši, co sází na „vědecké“ poznání, ale aby byla počátkem diskuse.

Bohužel, v poslední době se spíše setkáváme s těmi, co budou tvrdit něco o temném Středověku o totalitě, ale sami nebudou chtít připustit jiný názor něž je ten jejich. Mám na myslí různé aktivisty za lidská práva, která se ovšem stala tak „rozsáhlým tématem“, že se zúžila jen na práva národnostních a náboženských menšin. Stručně řečeno, namísto univerzálního práva, se z toho stalo právo „antidiskriminační“, kdy lidská práva ano, ale musíme vzít v potaz a začne vyjmenovávání kulturních, sexuálních, náboženských, geografických atd. odlišností.

Víceméně to je tak poslední co uslyšíte, protože o tom se nediskutuje a když, tak je to monolog druhé strany. Ten buď přijmete anebo se stáváte vším možným. Hlavně ne člověkem. Protože jak můžete odmítat anebo diskutovat o takých nezvratných pravdách, jako naprostá rovnost kultur, náboženství, sexuálních diferencí a nedejbože lidských ras? Vždyť vše nás přeci obohacuje. Jediné s čím souhlasím je to obohacování, jen si zcela nejsem jist, zda je to k něčemu dobré.

Střet kultur, náboženství, národností zde probíhá snad od počátku lidstva. Svět sám o sobě je multikulturní, multináboženský, různorodý co se týče národnostní. V tom asi není problém. Již Peršané, Římané a předtím staří Řekové přebírali od druhých to, co jim bylo prospěšné a to, co je mohlo obohatit. Nikdy to však nepřebírali nekriticky na rozdíl od dnešní evropské společnosti a vždy si přebrané přizpůsobili vlastním zvykům a společenským normám. Ostatně to se týká i středověké Evropy a nejen středověké.

Nedávno jsem vezl jednu mladou dívku, takovou etnoženu, která mi vysvětlovala, jak je fajn, že sem přichází černoši z Afriky, kteří nás mohou naučit rozdělávat oheň pomocí dvou dřevěných klacíků. Dřevěných jsem si přidal sám, protože opravdu nevím, zda ohněm a klacíky neměla na mysli něco zcela jiného. Trochu jsem jí oponoval, že tito mladíci ze středu Afriky s mobilními telefony nás asi nemohou nic naučit a navíc, rozdělávání ohně pomoci dřevěných klacíku naše civilizace opustila před více než dvěma tisící lety, protože začala používat křesadlo.

Vlastně, byl to podobný argument, jako argumenty zastánců islámu, že islám nám dal Aristotela, Platona či Galéna. Nedal nám již z podstaty řečeného nic z toho. Všichni jmenovaní byli produktem evropské civilizace a islám je převzal, na krátkou dobu, co dobyl a zničil země našeho civilizačního okruhu. Navíc islámská civilizace se nemůže pyšnit těmito antickými filozofy a lékařem, ale byla pouze konzumentem jejich znalostí a to jen na velmi omezenou dobu. V celých dějinách islámské civilizace není nic, co by nebylo známo evropské civilizaci a kultuře, protože muslimové vše přebrali od Evropanů a Peršanů, kteří přebírali od Evropanů a Evropané od Perské říše.

Tohle je skutečnost, nikoliv slova. Jenže poukázat na tuto skutečnost znamená si vysloužit znamení kacíře. A nejen kacíře, ale také rasisty, xenofoba atd. Prostě se dostáváte na okraj „intelektuální“ společnosti kavárenských povalečů s jointem v puse.

V této společnosti se tleská všemu, jen přiznání se k tomu, že jsem Čech, Němec, Francouz a ctím svoje kulturní a náboženské kořeny je provázeno mrazivým bučením. Muslim, buddhista, animista může říct svojí verzi stvoření světa a člověka a bude se jásat, jak jeho názory obohatí náš svět. Burkiny a burky jsou skvělé, přestože to je znak náboženské příslušnosti, ale kříže vadí, protože narušují laickost veřejného prostoru. Lidl vymazává kříže ze všech sakrálních staveb kde může, ale je to prý náboženská neutralita.

Vzhledem k těmto skutečnostem prohlašuji, že jsem pronásledovaná menšina. Jsem bílý, to je znamení hanby, jsem Evropan, to je ještě horší, neb kolonizace, jsem katolík, to je tmářství, i když slyšel jsem, že papež zvaný Franta, se velmi snaží dostat církev do progresivního LGTB a multikulty proudu.

Ale jestliže má být pro mě obohacující animista z Afriky, mohu také říci, že jeho obohacení by neobohatilo ani staré Slovany, protože jejich vzdělanost před 2500 let byla mnohem dál, než jeho v roce 2017?

Autor: Martin Kavka | pátek 3.11.2017 15:28 | karma článku: 33.93 | přečteno: 1019x

Další články blogera

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma článku: 43.13 | Přečteno: 2183 | Diskuse

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma článku: 43.38 | Přečteno: 2520 | Diskuse

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.72 | Přečteno: 1629 | Diskuse

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma článku: 42.74 | Přečteno: 2428 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Nevědomost nebo lež aktéra spolku pro konání zla?

Bloger Nožička mystifikuje zdejší veřejnost svými dohady, ale možná v kontextu nutnosti konat zlo také třeba lže, aby dostal zastánce dobra do co nejhoršího světla. Je to nutné, aby bylo hůř nejen nám, ale i všem potřebným.

25.5.2020 v 20:25 | Karma článku: 13.73 | Přečteno: 801 | Diskuse

Zdenek Horner

Ubohý český mačismus

Místní odpůrce emancipovaných žen, odpůrce vaginálního průmyslu, zastánce penisálního primátu, bloger Pohanka mě požádal o vysvětlení, v čem se mýlí, když generalizuje ve věci ženské výpovědi o sexuálním obtěžování.

24.5.2020 v 0:31 | Karma článku: 16.80 | Přečteno: 1314 | Diskuse

Pavel Kovařík

Když si pro nepohodlného zastupitele přijde policie přímo na schůzi zastupitelstva

Staré pořádky se vrací. Za veřejné vyjádření politického názoru (!) si pro vás může přijít policie. A pokud jste zastupitel(/ka), může se tak stát přímo na schůzi zastupitelstva. Nevěříte?

19.5.2020 v 8:10 | Karma článku: 30.39 | Přečteno: 2288 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Již u nás také řádí falešní proroci ?

Poslechl jsem si Václava Klause mladšího s jeho věšteckými úvahami.Tento ozumný člověk vkládá do své politické kampaně stále více nesmyslů a úvah.Docela jsem mu fandil,a doufám,že neosloví tu nejhorší část voličů,která existuje..

19.5.2020 v 0:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 98 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo vydělá na zdražení individuálních dovozů z Číny ?

Vláda již odsouhlasila zdražení dovozů z Číny tím,že zrušila bezcelní limit a strop pro uvalení cla, a zavedla placené celní deklarace.Toto opatření nemá žádný smysl pro ochranu výrobců,protože v Česku se nevyrábí nic stejného.

17.5.2020 v 9:41 | Karma článku: 21.65 | Přečteno: 450 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2697

                                                                                                                         

Statistik: V Česku epidemie nebyla a není. Proto nevíme, kdy „skončí“

Jak probíhalo šíření nákazy virem SARS-CoV-2, zatím zcela přesně zmapováno není. V každém případě však slovo epidemie...

Stále více lidí platí za bydlení sexem. Kvůli krizi jejich počet vzrostl

Čím dál větší počet pronajímatelů ve Spojených státech a Británii žádá po svých nájemnících sex výměnou za odpuštění...

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer zrušily všechny prázdninové zájezdy

Cestovní kanceláře Exim Tours a Fischer kvůli epidemii koronaviru zrušily všechny zájezdy plánované na letošní červenec...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...