Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 31. března 2023 Kvido

Stačí říct, že islám zde nechceme. Co je na tom k nepochopení?

16. 01. 2016 15:55:29
Mám pocit, že pro mnoho lidí a politiků je slovo „Ne“ nad jejich možnosti. Nedokáží pochopit, že ne prostě znamená ne.

Je to už ohraná písnička. Člověk řekne, že něco nechce a hned se vyrojí množství lidí, kteří chtějí vědět, proč. Je to samé, jako když nekuřák odmítne nabídnutou cigaretu a okamžitě by se na něj hrnuly otázky, proč nekouří, zda to někdy zkusil, zda vůbec někdy viděl kuřáka a zda ví, co jsou cigarety. Nesmysl, že? A přesto se s tímto setkáváme v souvislosti s imigrací a to převážně islámskou.

To, že zde nechci imigranty z islámských zemí a říkám ne, tak tím „Ne“ vyjadřuji svůj názor a postoj. Vyjadřuji na základě svých zkušeností a znalostí, které jsou nepřenosné, ale pro moje rozhodování podstatné. Ano, znám muslimy, s kterými bych si sedl na kávu. Jenže takové znám i komunisty a přesto si přeji, aby se slovo komunista vyskytovalo pouze ve slovnících. Protože ono nejde jen o jednotlivého člověka, ale o podstatu toho co vyznává,

Málokdo by si zde asi přál komunismus, nacismus, fašismus, prostě jakýkoliv totalitní režim. A zatímco u komunismu, nacismu, fašismu se vcelku všichni shodnout, tak v případě islámu je zde snaha ukázat nám islám jako náboženství, ničím se nelišící od jiných. Jenomže islám se liší od všech náboženství, které známe a to nejen tím, že požaduje po věřících absolutní podřízení se islámu a jeho zákonům, ale požaduje to i od těch, kteří islám nevyznávají. Všichni se musí podřídit islámu, a kdo se nepodřídí, toho čeká persekuce, případně smrt. Jaký je v tomto rozdíl mezi islámem a výše zmíněnými ideologiemi? Troufám si říci, že žádný.

Člověk nemusí být arabista, orientalista, či další „odborník“ na islám, aby viděl, že nejvíce pronásledovanou skupinou v islámských zemích jsou křesťané, ateisté, prostě všichni, kdo nejsou vyznavači politicko-náboženské ideologie zvěstovanou před 15ti staletími Mohamedem. A stačí jít do historie, aby člověk viděl, že všechny ty zkazky o islámské toleranci, islámu jako náboženství míru, jsou opravdu jen zkazky, patřící do říše legend a bájí vzniklých v Osvícenství a v devatenáctém století.

Naši předci vedli boj proti islámu dlouhých 1 400 let. Křesťanským teologům netrvalo dlouho, aby zjistili, že mají dočinění s náboženstvím, kde neexistuje prostor pro svobodnou debatu, ale s náboženstvím, kde veškerá debata musí být v souladu s Koránem, Sunnou a životem Mohameda. A proto i dodnes je dialog mezi islámem a křesťanstvím chiméra. Je tam hranice, kterou muslimové nikdy nepřekročí. Ostatně na stránkách rádia Vatikán, lze najít dost článků, kde si představitel katolické církve pro dialog s islámem Jean-Louis Pierre kardinál Tauran stěžuje na nemožnost racionálního dialogu s islámskými představiteli. Přesto se to stále pokouší, přestože ví, že to je zcela zbytečné.

Prostě když řeknu ne, tak to znamená Ne a nikomu není nic po tom, jaké důvody mne k tomu vedou. Komunisté, nacisté, fašisté zakázali svobodné volby, protože se báli, že lidé řeknou ne jejich vládě. V Islámských zemích se „demokratické“ vlády snaží potlačovat svobodné volby, protože se bojí, že lidé řeknou ne jejich „demokratické“ a relativně svobodné vládě a zvolí si představitele zastávající názor, že islám je všemu nadřazen, jako se to stalo nedávno v Egyptě, kde vládu Muslimského bratrstva vzešlé z demokratických voleb, nakonec svrhla armáda. V Turecku je již armáda bezzubá a Turecko pomalu směřuje k zemi, kde budou platit islámské zákony. Směřuje k islámské vládě se vším všudy. A když to nešlo v prvních volbách, tak je Turci uspořádali podruhé. Obdobně jako bylo druhé referendum v Irsku ohledně Lisabonské smlouvy.

Říkám ne islámu, říkám ne islámským imigrantům. To je moje svoboda a nejsem nikomu povinen svoje rozhodnutí vysvětlovat, či obhajovat. Proto říkám Ne!

Autor: Martin Kavka | sobota 16.1.2016 15:55 | karma článku: 42.65 | přečteno: 810x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jakl

Hřiště, nebo hospoda?

Jen sto kroků od mého domu je podnik, kde čepují různá zajímavá piva. Tedy něco pro mne. A ve výloze tam mají nápisy, kdo všechno tady není vítán, plus všelijaké vyhraněné pokrokové politické proklamace. Tedy nic pro mě.

30.3.2023 v 17:32 | Karma článku: 33.70 | Přečteno: 637 | Diskuse

Karel Trčálek

Jidáši Iškariotskému s láskou

Pokud chodíte do kostela, nejlépe pravidelně, ovšemže, tak jste si možná všimli, že se blíží ona chvíle, kdy se Jidáš Iškariotský obětuje za nás všechny a zradí, abychom těmi zrádci nemuseli být my, Pána Našeho, vydá ho katům...

30.3.2023 v 16:32 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 129 | Diskuse

Josef Ulman

Za prvé nevím, co to je a za druhé tě to uráží!

Určitá skupina lidí, kterou dnes nebudu nijak označovat (ona se stejně pozná sama), má poslední dobou časté nutkání ohánět se fašismem.

30.3.2023 v 14:55 | Karma článku: 17.97 | Přečteno: 549 | Diskuse

Jiří Herblich

Nezadatelné právo na vodu

Nedbej komplikací a jednej znělo z hůry, takto zní zákon lidství. Voda je základ života.............

30.3.2023 v 10:15 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 98 | Diskuse

Irena Houdková

Stres je tak krásná a častá věc, ale zdraví si za něj nekoupíš...

Stres je fajn! Díky němu jsme jako lidstvo dokázali přežít. Stres naše předky zachraňoval při útěku nebo bitvě s šavlozubým tygrem, mamutem nebo jinou tlupou. Mozek si to dobře pamatuje a chová se stejně jako v době kamenné i dnes

30.3.2023 v 6:28 | Karma článku: 5.64 | Přečteno: 163 | Diskuse
Počet článků 382 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2708

                                                                                                                         

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...

Budu ukazovat nohy i výstřih. Nejsem jeptiška, reaguje na kritiku Burešová

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (29) se stala terčem kritiky některých uživatelů Instagramu. Ti jí v negativních...

Evropští ministři stvrdili konec spalovacích motorů. S jednou výjimkou

Ministři pro energetiku členských států Evropské unie v úterý definitivně rozhodli o schválení normy, která omezí...